Wyższe zadośćuczynienie za wigilijną szkodę

Renata Robaszewska        21 grudnia 2016        Komentarze (0)

Gdy zapali się pierwsza wigilijna gwiazdka, świat zwalnia. W niepamięć odchodzi przedświąteczna gonitwa. Wigilijny wieczór to czas spokoju, spędzany w gronie najbliższych.odszkodowanieizadoscuczynienie_20160923

Specjalną wagę świątecznego okresu uwzględnił Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim w wyroku z dnia 26 stycznia 2015 r. (sygn. akt II Ca 774/14) przy szacowaniu zadośćuczynienia. Powód został poszkodowany w wigilijny wieczór. Sądy obu instancji przy określaniu wysokości zadośćuczynienia za doznane cierpienia psychiczne wzięły pod uwagę, że do zajścia doszło w szczególny wieczór, a mianowicie wieczór wigilijny. Sądy nie miały wątpliwości, że jest to czynnik, który wpływa na zwiększenie uczucia krzywdy.

Święta to wyjątkowy czas, w którym celebruje się rodzinne spotkania w gronie najbliższych. Z całą pewnością spędzenie go na SOR-ze lub komisariacie policji nie sprzyja odczuwaniu magii świąt. Co za tym idzie poszkodowany na prawo do wyższego zadośćuczynienia, niż w przypadku szkody poniesionej w dzień powszedni.

Niestety w okresie świątecznym pracownicy szpitalnych oddziałów ratunkowych, czy dyżurni na posterunkach policji mają zazwyczaj więcej pracy. W przedświątecznej gonitwie uważajcie więc na siebie i na innych. Tak, żeby nic nie zakłóciło Wam świątecznej atmosfery i nic nie odwracało Waszej uwagi od tego co jest w tym czasie najważniejsze.

Mam przy tym nadzieję, że Wasz wigilijny wieczór będzie spokojny i piękny. Tym samym życzę Wam radosnych Świąt spędzonych w miłym gronie.

A w przyszłym roku życzę Wam samych sukcesów i braku szkód, a jeśli już się zdarzą – satysfakcjonujących odszkodowań.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Robaszewska & Płoszka Radcowie Prawni Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Robaszewska & Płoszka Radcowie Prawni z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem r.robaszewska@rp-rp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: