Uważaj z kim jedziesz (na wakacje)

Renata Robaszewska        13 września 2016        Komentarze (0)

Nie będzie o towarzyszach podróży 🙂 Wracam do tematu reklamacji turystycznych, bo jak zwykle po wakacjach zwiększa się ilość niezadowolonych turystów, którzy trafiają do Kancelarii RPRP . Polacy coraz częściej jeżdżą daleko i wydają spore sumy na egzotyczne wakacje. Nie zawsze wracają z miłymi wspomnieniami. Pisałam już o tym w tym roku: TU.

Duże znaczenie ma wybór organizatora wycieczki. Wydaje się, że doświadczony touroperator, to sprawdzone oferty i najwyższy poziom usług. Niestety renomowane logo nie zawsze jest gwarancją udanych wakacji. Mam przed sobą akta dwóch reklamacji turystycznych. Dwie podróże do ciepłych krajów, dwóch niezadowolonych turystów i dwa czołowe biura. Skutki przedsądowej wymiany pism zgoła odmienne. odszkodowanieizadoscuczynienie_20160912

Jedno z biur grzecznie przeprasza i daje upust ładnie wyliczony, jak sugeruje tabela frankfurcka. Drugie biuro odpowiada w stylu „widziały gały co brały”.  Chociaż turystce trudno było zobaczyć na zdjęciach w ofercie faktyczne otoczenie hotelu. Fotograf nieźle się musiał natrudzić przy kadrowaniu zdjęć, żeby uchwycić miły hotelik bez drapaczy chmur w tle.

Jakie to biuro zapytacie? Jeszcze nie napiszę 🙂 Poczekam na odpowiedź na ostateczne wezwanie do zapłaty.

I nie chodzi o to, że klient jest roszczeniowy. I nie o to, że być może klient miał zbyt wysokie oczekiwania w stosunku do ceny. Chodzi o to, że rozpatrzyć reklamację można grzecznie i rzeczowo, nawet (a może zwłaszcza) w sytuacji, gdy odpowiedź jest odmowna.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Robaszewska & Płoszka Radcowie Prawni Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Robaszewska & Płoszka Radcowie Prawni z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem r.robaszewska@rp-rp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: