Krakowskim targiem, czyli odszkodowanie za Światowe Dni Młodzieży

Renata Robaszewska        10 czerwca 2016        Komentarze (0)

Dziś startuje EURO 2016. Dużo piłki, a w tle zagrożenie terrorystyczne i fala strajków. Pascal mój francuski znajomy twierdzi, że sportem narodowy Francuzów nie jest piłka, tylko strajkowanie (grève). Nie oni jedyni 🙂 Z powodzeniem moglibyśmy stanąć tu w szranki z niezadowolonymi Galami.

Mieszkańców Warszawy prawie codziennie blokują przemarsze ściągających do stolicy protestujących. Górnicy, rolnicy, a w ostatnim tygodniu celnicy. Do tego w każdy ostatni piątek miesiąca miasto przemierza Masa Krytyczna, a w soboty manifestuje KOD.odszkodowanieizadoscuczynienie_20160609

Warszawiacy są przyzwyczajeni. Jednak nie we wszystkich miastach znoszą z pokorą manifestacje i pozamykane ulice. Nasz małopolski klient rozważa wystąpienie o odszkodowanie w związku z blokadą Krakowa, gdy odbywać się tam będą Światowe Dni Młodzieży. Obawia się, że z powodu lipcowego paraliżu miasta nie będzie w stanie prowadzić swojego biznesu.

Czy jest to możliwe? Tak, oczywiście nie w tym momencie. Żeby domagać się odszkodowania konieczne jest wykazanie szkody. Sama perspektywa poniesienia szkody lub utraty zysków nie jest wystarczająca. Czy sąd zasądzi stosowne kwoty? Jeśli szkoda będzie dobrze wykazana – nie ma przeszkód. Czy pozwy będą składane? Dużo zależy od wysokości szkód oraz determinacji poszkodowanych.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Robaszewska & Płoszka Radcowie Prawni Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Robaszewska & Płoszka Radcowie Prawni z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem r.robaszewska@rp-rp.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: